Agrometeo Pogodynka

Home PROGNOZY POGODY I ZAGROŻENIA METEO SMS Szczegółowy opis usługi


Synoptyczna prognoza pogody SMS dostępna jest w 3 opcjach:

1. Prognoza jednorazowa: 1 SMS z prognozą pogody na najbliższe 24h + zagrożenia meteo.

2. Pakiet 3-dniowy: 2 SMSy dziennie z aktualną prognozą pogody przez 3 kolejne dni + zagrożenia meteo.

3. Pakiet 7-dniowy: 2 SMSy dziennie z aktualną prognozą pogody przez 7 kolejnych dni + zagrożenia meteo.

W okresie maj-wrzesień do każdej zamówionej prognozy dołączane są informacje o zagrożeniach meteo (silny wiatr, burza) zaobserwowanych przez dyżurnego synoptyka IMGW. Zagrożenia wysyłane są DODATKOWYMI BEZPŁATNYMI SMSami w ramach usługi.

 

W przypadku problemów z realizacją usługi wynikających z błędnego zamówienia (zły kod akwenu, błędy literowe itd), prosimy o kontakt bezpośrednio z integratorem: CREATIVE TEAM + 48 22 331 93 38 lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Użytkownik zamawiając subskrypcję otrzyma SMSy z ewentualnymi zagrożeniami meteo, które zostały wysłane przez synoptyka PO JEJ ZAMÓWIENIU (wcześniejsze komunikaty ostrzegawcze, nawet z tego samego dnia, nie będą mogły być dostarczone). Dlatego zalecamy zamówienie subskrypcji (szczególnie w przypadku pakietów 3- i 7-dniowych) wieczorem, w dniu poprzedzającym rozpoczęcie wypoczynku na wodzie.
 2. Prognozy aktualizowane są codziennie o godz. 07:30 i 19:30.

  Niezależnie od pory zamówienia subskrypcji, pierwszy SMS z prognozą zostanie wysłany zaraz po otrzymaniu żądania, a każdy następny o godzinie 07:30 lub 19:30.

  Aby otrzymać najbardziej aktualne dane pogodowe należy zamówić prognozę SMS po godzinie 07:30 lub 19:30.

SPRAWDZALNOŚĆ DANYCH:

Prognozy pogody i zagrożenia meteorologiczne SMS przygotowywane są często na duże obszary (np. Wielkie Jeziora Mazurskie, Pojezierze Iławsko-Ostródzkie).  Z tego względu ich sprawdzalność nie w każdym przypadku jest 100%

Nigdy jednak nie lekceważ otrzymanego zagrożenia meteo SMS
, nawet jeśli nie wszystkie wcześniejsze zagrożenia się sprawdziły.

Jeżeli dyżurny synoptyk wystawia informację o zagrożeniu meteorologicznym na dany akwen, oznacza to iż w danym momencie ma absolutną pewność że należy je wysłać!

Niech każdy otrzymany SMS z zagrożeniem meteo będzie dla Ciebie sygnałem, że pogoda danego dnia nie jest stabilna i może nastąpić jej pogorszenie. Uważniej obserwuj wtedy zmiany pogody na akwenie po którym żeglujesz.

Pamiętaj też, że jeżeli sytuacja pogodowa będzie się pogarszać, synoptyk na bieżąco będzie wysyłał użytkownikom systemu odpowiednie dane meteorologiczne.


Przykład SMSa pogodowego:

na numer 7228 wysyłasz wiadomość o treści: IMGW.WJM

otrzymujesz synoptyczną prognozę pogody na akwen:

Wielkie Jeziora Mazurskie

 

SMS z prognozą pogody zawiera następujące dane:

 • symbol akwenu np. WJM (Wielkie Jeziora Mazurskie)
 • data prognozy
 • prognoza 24 godzinna
 • kierunek i siła wiatru w Bft/porywy np. W3/6B - wiatr zachodni 3 Bft w porywach do 6Bft
 • wysokość fali w m (tylko dla zatok i zalewów)
 • temperatura powietrza w st. C (max. lub min.)
 • temperatura wody w st. C (dane dostępne od 01.05 do 30.09)
 • zachmurzenie
 • opis zjawisk atmosferycznych

 

Treść SMSa:

WJM,21.05_DZIEŃ: NE-E 2-3 B; Tp 20st;Tw 8st; zachm.umiark. i duze,po pol.mozl.przel.deszcz NOC: E-SE2 B; Tp 9st;Tw 7st; zachm.umiark.,mozl.zanik.przel.deszcz

 

Interpretacja:

Wielkie Jeziora Mazurskie, 21 maja.

Prognoza na dzień: wiatr północno-wschodni do wschodniego 2-3 Bft., maksymalna temperatura powietrza: 20 st. C, temperatura wody: 8 st. C, zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu możliwy przelotny deszcz.

Prognoza na noc: wiatr wschodni do południowo-wschodniego 2 Bft., minimalna temperatura powietrza: 9 st. C, temperatura wody 7 st. C, zachmurzenie umiarkowane, możliwe zanikające przelotne opady deszczu.

 

W razie pytań skontaktuj się z nami

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu.

 

 

 

© IMGW i Czarter w Chorwacji - Polconn CSS