Agrometeo Pogodynka

FAQ's

W jaki sposób są tworzone prognozy SMS portalu?

Prognozy pogody SMS portalu przygotowywane są przez sztab kilkudziesięciu najwyższej klasy specjalistów – synoptyków IMGW, którzy na bieżąco, w całej Polsce, analizują dane pogodowe otrzymywane m.in. ze stacji synoptycznych i radarowych oraz satelitów meteorologicznych. Następnie dane te są dystrybuowane wśród użytkowników portalu poprzez system telefonii komórkowej.

Tutaj możesz poznać ludzi, którzy codziennie pracują nad analizą danych pogodowych na potrzeby portalu.

 

Czym różnią się prognozy SMS oferowane przez portal od powszechnie dostępnych w Internecie danych pogodowych?

Prognozy SMS są wynikiem codziennej pracy wykwalifikowanych synoptyków IMGW, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantują najwyższą jakość oferowanych prognoz.

Bezpłatne, ogólnodostępne prognozy to najczęściej tzw. prognozy modelowe, które generowane są przez systemy komputerowe na podstawie analiz matematycznych.

 

Czy bezpłatne prognozy modelowe znajdują się również w ofercie portalu?

Tak. Portal oferuje swoim użytkownikom dostęp do bezpłatnych prognoz modelowych z wykorzystywanych w IMGW modeli numerycznych COSMO i ALADIN.

 

Jak w skrócie działa  pogodowy serwis SMS oferowany przez portal?

Serwis pogodowy SMS portalu swym zasięgiem obejmuje 17 najważniejszych akwenów wodnych w Polsce, które już teraz są stale monitorowane przez dyżurnych synoptyków IMGW. Do każdego z tych obszarów przypisany jest unikalny kod, według którego system rozpoznaje na który obszar ma zostać wysłana prognoza.

Po wpisaniu odpowiedniego kodu i wysłaniu go na wskazany numer, użytkownik otrzyma aktualną prognozę pogody na interesujący go akwen.

 

Jakie są rodzaje prognoz SMS oferowanych przez portal?

W ofercie portalu są następujące typy prognoz SMS:

Synoptyczna prognoza na 12 h, dostępna w 3 opcjach dostarczania

a/ jako prognoza jednorazowa

b/ jako pakiet 3-dniowy

c/ jako pakiet 7-dniowy

 

Czy oprócz prognozy pogody serwis dostarczy SMS-em informacje o zagrożeniach meteorologicznych np. burzach, szkwałach, gwałtownych opadach deszczu itp.?

Tak. W ramach usługi SMS użytkownik portalu otrzyma standardową prognozę oraz informację o zagrożeniach meteorologicznych (gwałtowne burze, bardzo silny wiatr, gwałtowny opad) na danym obszarze, jeśli takie są zaobserwowane przez dyżurnego synoptyka.

Informacja o zagrożeniach meteo wysyłana jest do użytkowników w okresie kwiecień-październik.

 

Czy SMS z informacją o zagrożeniach meteorologicznych jest płatny dodatkowo?

Nie. Informacja o zagrożeniach na danym obszarze będzie dostarczana każdemu użytkownikowi, który zamówił konkretną prognozę, w ramach wykupionego abonamentu.

 

Czy jeżeli danego dnia wystąpi kilka zagrożeń meteo serwis każdorazowo dostarczy SMS-em tę informację, a jeśli tak to czy te SMS-y są dodatkowo płatne?

Informacje o wszystkich zaobserwowanych i wysłanych przez synoptyka zagrożeniach na dany obszar zostaną rozesłane do użytkowników systemu przez SMS-y. Informacje te są w każdym przypadku wliczone w cenę wykupionego wcześniej abonamentu.

 

Ile kosztują prognozy SMS?

2 zł (+ Vat) prognoza jednorazowa

4 zł (+ Vat) pakiet 3-dniowy

9 zł (+ Vat) pakiet 7-dniowy

 

Jeżeli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na interesujące Cię pytanie napisz do nas.

 

 


Zapoznaj się z regulaminem portalu.